Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.01.2020)

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde ABD’de Aralık ayında açıklanan Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentilerin altında kalması ve ABD’nin İran’a yönelik yeni yaptırımların neden olduğu belirsizlik ile birlikte Ons Altın’ın kazançlarını sürdüğü gözlenmişti. Haftanın ilk işlem gününde ise Orta Doğu’da ABD ile İran arasında artan jeopolitik gerginliğin azaldığı takip edilmeye devam edildi. Gün içerisinde yapılması beklenen ABD ve Çin arasındaki birinci faz ticaret anlaşmasının imzalamak üzere olması ve ABD on yıllık Tahvillerinde gözlenen sınırlı yükseliş ile birlikte gün sonunda Altın’ın kayıplarını sürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1540 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1535, 1530 ve 1525 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1545, 1550 ve 1555 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN