Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.08.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, ons altının 1487-1520 geniş bant aralığında hareket ettiği görüldü.

Gün içerisinde, global piyasalarda risk iştahının seyri sarı metal fiyatlamalarını etkilemeye devam ettiği gözüküyor. Dolar endeksi ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan değer kayıpları kıymetli metal fiyatlamalarında yükselişleri desteklediği izleniyor. ABD ile Çin arasında ticaret politikalarına dair belirsizlikler, Arjantin’de gerçekleşen ön seçim sonuçları ve Güney Kore ile Japonya arasında dış ticaret politikalarına yönelik gerilim global piyasalarda risk iştahının seyri açısından etkili olmaya devam ediyor.

Bugün, ABD’de açıklanacak olan TÜFE verisi dolar bazlı fiyatlamalar açısından etkili olabilir.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1510 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1525, 1530 ve 1536 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1500, 1494 ve 1485 destek seviyeleri izlenebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin