Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.01.2021)

Geçtiğimiz hafta 1960 dolar seviyelerinden başladığı geri çekilme ile aralıksız dört işlem günü değer kaybeden sarı metal dünü ise tepki alımları ile artıda kapatmıştı.

Ons altında yaşanan toparlanma da dolar endeksinin yükselişine ara vermesi etkili olurken ABD’de daha büyük hükümet borçlanmasına dair beklentiler ile ABD Tahvil faizlerini yükseltmeye devam ediyor.

Demokratların Georgia’daki Senato seçimlerinde zafer kazanmasının ardından 2021’de daha agresif mali harcamalar beklentilerini fiyatlanmaya devam ederken bugün ABD’de açıklanacak olan enflasyon verisini takip edeceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1855 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons Altın’da yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1865, 1872 ve 1880 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1848, 1840 ve 1835 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN