Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (11.10.2019)

Haftanın dördüncü işlem gününde, Ons Altın’ın fiyatlamalarda 1516-1491 seviye aralığında hareket ettiği gözlendi. Altın üzerinde, ABD başkanı Donald Trump’ın bugüne dair Çin’in en iyi ticaret müzakerecisiyle görüşeceğini açıklamasının ardından Washington’da başlayan ABD-Çin müzakerelerine dair olumlu beklentilerin etkileri gözlendi. Gün içerisinde, ABD on yıllıklarında gözlenen artış ve Altın talebinde yaşanan azalış ile birlikte Ons Altın’ın kayıplarını haftanın son işlem gününe hızlandırdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1493 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1483, 1471 ve 1460 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1506, 1518 ve 1529 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN