Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (11.01.2019)

Günlük Ons Altın Yorumu

FOMC tutanaklarında gelecek dönem faiz artırımları konusunda sabırlı olunması gerektiğine vurgu yapılması Dolar varlıklarının değer kaybetmesine neden olurken ABD ve Çin arasında gerçekleşen ticaret görüşmelerinin Çin tarafından kapsamlı bir görüşme olarak nitelendirilmesi ve yapılan açıklamalar ticaret savaşlarına dair iyimser beklentileri artırdı. Fakat Powell ve Bullard’dan dün gelen açıklamaların FED’in faiz artırımları konusunda bekleyeceğine işaret etmesiyle ons Altın’da yeniden ibre yukarı döndü.

Yeni işlem gününde ons Altın’da 1300 psikolojik seviyeyi takip edeceğiz. Bu seviye üzeri fiyatlamaların kalıcı olması durumunda sarı metalde yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir ve yükselişler 1308 ve 1313 direnç seviyelerini gündeme getirebilir. Olası 1300 seviyesi üzerine geçişlerin zayıf kalması durumunda ise fiyatlamalarda yeniden geri çekilmeler yaşanabilir ve 1287, 1280, 1276 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN