Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.10.2019)

Haftanın üçüncü işlem gününde, Ons Altın’ın fiyatlamalarda 1512-1499 seviye aralığında hareket ettiği gözlendi. Gözler ABD Çin arasında beklenen ticaret görüşmelerindeki ilerleme umutlarının azalması ve gün içerisinde Türkiye ile Sureye sınırında PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nın başlaması ile oluşan Jeo-Politik belirsizlik nedeni ile Altın’ın fiyatlamalarında atış görülsede kalıcı olmadığı gözlendi. Gün sonunda, Altın talebinde yaşanan dalgalı seyir ile birlikte Ons Altın’ın kayıplarını haftanın dördüncü işlem gününe taşıdığı izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1505 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1495, 1485 ve 1475 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1515, 1525 ve 1535 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN