Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.02.2021)

Ons Altın Dolar endeksindeki gerileme ile yükselişe geçti. Geçtiğimiz hafta Doların küresel bazda değer kazanımı hafta içerisinde ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam ve işsizlik verilerinin genel olarak piyasa beklentisine göre pozitif gelmesiyle hız kazanmıştı. Dün ise dolarda yaşanan kar satışları sonrasında geçtiğimiz Perşembe günü yaşadığı geri çekilme ile 1820 dolardaki 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin altına sarkan Ons Altın, bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Sarı metalde olası geri çekilmeler yaşanması durumunda ana desteğimiz 1820 dolar iken yukarı yönlü hareketlerde sürebilir. Haftanın üçüncü işlem gününde piyasada oluşan fiyatlamaları ve haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1840 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons Altın’da yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1840, 1848 ve 1855 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1835, 1827 ve 1820 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN