Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.01.2019)

Günlük Ons Altın Yorumu

Çinli yetkililerin, Çin ile ABD arasındaki ticaret müzakerelerinin Pekin için planlanan bölümünün tamamlandığına yönelik açıklamalar ticaret anlaşmazlığının çözüme kavuşacağına dair iyimser beklentileri güçlendirirken risk iştahının yüksek olduğu piyasalarda görece güvenli varlıklara olan talebin azalması ile birlikte ons altın fiyatlamaları dün 1280 seviyelerine kadar geri çekildi. Piyasa kapanış saatlerine yakın ise FOMC tutanaklarının açıklanması ile birlikte fiyatlama yönünü tekrar yukarı çevirerek 1293 seviyelerini test etti.

Yeni işlem gününde ons Altın’da 1300 psikolojik seviyeyi takip edeceğiz. Bu seviye üzeri fiyatlamaların kalıcı olması durumunda sarı metalde yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir ve yükselişler 1300, 1307 ve 1313 direnç seviyeleri gündeme gelebilir. Olası, bu seviye üzerine geçişlerin zayıf kalması durumunda ise fiyatlamalarda yeniden geri çekilmeler yaşanabilir ve düşüşlerde 1287, 1282, 1276 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN