Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (09.04.2020)

Haftanın ikinci işlem gününde, dikkatlerin koronavirüsün ekonomik etkilerine ve olası teşvik paketlerine çevirmesi sonucu küresel piyasalarda risk iştahının artması ve ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen toparlanma ile birlikte gün sonunda Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü gözlenmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise zayıf veri akışı ve ABD on yıllık Tahvil faizlerindeki yataya seyir devam ederken, ABD Merkez Bankası, açıkladığı Federal Açık Piyasa Komitesi toplantı tutanaklarında koronavirüs geçene kadar faiz oranlarının sıfır seviyesinde tutulacağını işaret etti. Gün içerisinde, Dolar’ın iki günlük kaybının ardından bugün güçlü duruşunu sürdürmesi ile oluşan sınırlı baskıya rağmen Altın’ın yukarı yönlü hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1647 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1665, 1660 ve 1667 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Olası bir aşağı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1641, 1635 ve 1630 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN