Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (08.11.2019)

Hafta içinde beklentilerin ABD’de beklentilerin üzerinde açıklanan veriler ve olumlu yöndeki ticaret haberleri sonrası artan iyimserlik ile güvenli varlık taleplerinde azalmalar Ons Altın fiyatlarında geri çekilmeler izlenmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ise zayıf veri akışı devam ederken, ABD on yıllıklarında görülen artış ve ABD’nin Çin ile ticaret görüşmelerinde ilerleme kaydedildikçe tarifelerin kademeli olarak kaldırılması üzerine anlaştıklarını belirtmesi sonucu Ons Altın gün içerisinde aşağı yönlü 1464 Dolar seviyesini test ettiği izlendi. Gün sonunda, Ons Altın’ın kayıplarını haftanın son işlem gününe hızlandırdığı görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1467 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda sırası ile 1459, 1448 ve 1438 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekete geçiş durumunda ise 1478, 1487 ve 1497 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN