Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (08.02.2019)

Günlük Ons Altın Yorumu

Dün, dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kazanımı sonrasında ons altının 1302 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, küresel piyasalarda azalan risk iştahı ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan gerileme sarı metalde düşüşleri bir miktar sınırladığı gözüküyor. Diğer taraftan, ABD ile Çin arasında gerçekleşen ticaret savaşlarına yönelik gelişmelere dair olumsuz haber akışları global piyasalarda risk iştahının seyri üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izlenirken ons altının günü 1310 düzeyinde tamamladığı görüldü.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1300 düzeyi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda fiyatlamalarda toparlanmalar görülebilir. Yükseliş denemelerinde 1315, 1320 ve 1327 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 1296, 1292 ve 1288 destek seviyeleri izlenebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin