Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (05.03.2019)

Haftanın ilk işlem gününde, 1296 seviyeleri civarını test eden ons altının gün sonunda kazançlarını koruyamadığını ve kayıplarını 4.güne taşıdı. Gün içerisinde, zayıf veri akışı ile birlikte küresel piyasalarda dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kazanımı kıymetli metalde düşüşlere neden olduğu izleniyor. ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan değer kayıpları sarı metalde düşüşleri bir miktar sınırladığı izleniyor.Bugün, bazı FOMC komite üyeleri ve ABD’de açıklanacak veri akışı dolar bazlı fiyatlamalarda etkili olabilir.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1280 seviyesi fiyatlamaların yönü açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1296, 1302 ve 1311 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1275, 1264 ve 1257 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN