Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (30.09.2019)

ABD’nin Çinli şirketleri ABD borsalarından çıkarabileceğini açıklaması sonrasında Altın fiyatlarında primlenme hareketi meydana gelirken bu görünümün pek fazla kalıcı olamadığını gördük. Özellikle Ekim ayı itibariyle hız kazanacak olan ABD ve Çin arasında ticaret görüşmeleri piyasalardaki risk iştahının korunmasına yol açtı. Ayrıca Çin’den gelen olumlu İmalat PMI verilerinin de Altın’daki geri çekilme hareketine hız kazandırdığı söylenebilir. ABD’den gelen Çin finansal yatırımlarının sınırlanacağı haberi ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde kısa süreli de olsa yükseliş hareketini tetikledi.

Genel hatlarıyla Dolar endeksi güçlü duruşunu sürdürürken, endeksin yükselişlerine bir miktar ara verdiği görülüyor. Bu bilgiler ışığında 50 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1485 desteği üzerinde fiyatlanan değerli metalin bu seviyeyi aşağı yönlü geçmesi halinde geri çekilmelerini 1450 desteğine dek sürdürmesi beklenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN