Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (29.08.2019)

ABD ve Çin arasında ticaret geriliminin artması sonrasında ABD Başkanı Trump’tan oldukça ılımlı tonda gelen açıklamalar piyasalardaki risk iştahını arttırdı.

Çin tarafı ise ticaret savaşlarının alevlenmemesi için ABD’yi tarifeleri geri çekmesi konusunda uyardı. Diğer taraftan İngiltere Başbakanı’nın Brexit’in gerçekleşmesi için kraliçenin onayıyla parlamentoyu 5 haftalığına askıya aldırması sonrasında risk algısı bir miktar artarken, bir süredir devam eden görüşmelerinin ardından Conte’nin yeniden hükümetin başına getirilmesi konusuna karara varılması ile İtalya’ya ilişkin politik belirsizlikler azaldı.

Bu gelişmelerin akabinde gün içerisinde 1545 seviyesi üzerinde fiyatlanan değerli metalde yaşanan kısa vadeli geri çekilmenin akabinde 1540 seviyesi üzeri görünümün korunduğu görülüyor. Yükselişlerde 1550-1560 direnç bandı kritik önemini korurken, geri çekilmelerde 1525 desteği altı kapanışlar önemli.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN