Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman- (26.12.2018)

Gün İçi Ons Altın Yorumu

ABD Başkanı Trump’ın Meksika duvarı talebi ile kısmi olarak kapanan federal hükümet ve Fed’in faiz politikasına yönelik devam eden eleştiriler piyasalarda güvenli liman talebini tetiklemeye devam ediyor. ABD Başkanı Trump ile Demokratlar arasında oluşan gerginlik devam ederse federal hükümetin beklenenden daha uzun süre kapalı kalacağı düşünülüyor.

Buradan hareketle yukarı yönlü potansiyelini koruyan Altın fiyatlarında fiyatlamaların 1270 seviyesi üzerine taşındığını görüyoruz. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 2,72 seviyesine gerilemesi de Altın fiyatlarındaki yukarı yönlü atakları destekliyor. Bugün Noel tatilinden çıkan ABD piyasalarında yapılacak açıklamaların seyri kritik önem taşıyor. Piyasalar veri akışı açısından ise sakin kalmaya devam ediyor. 1270 seviyesi üzerine tırmanan Altın fiyatlarında 1280 direnci ile alım yönlü pozisyonlarda artış yaşanabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN