Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (26.09.2019)

ABD Başkanı Trump, Çin’in ABD’den aldığı tarım ürünlerini arttırması sonrasında ABD-Çin ticaret anlaşmazlığına ilişkin oldukça dikkat çekici yönde açıklamalar gerçekleştirdi. Trump, Çin ile gerçekleşecek olan ticaret anlaşmasının beklenenden daha kısa sürede sonuçlanabileceğini açıklaması sonrasında Dolar endeksinde meydana gelen primlenme ve piyasalardaki risk iştahı Altın fiyatlarında ani değer kaybı yarattı. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin ise on baz puan artarak yüzde 1,73 seviyesine yükselmesi ile değerli metaldeki kayıplar hız kazandı.

Altın’ın 1530 seviyesine dek gerçekleştirmiş olduğu yukarı yönlü eğilimi dün yön değiştirerek 1500 seviyesine varan geri çekilmeyi beraberinde getirdi. Bu gelişme gümüş fiyatlarında da 17,85 destek eşiğine varan oranda düşüşü tetikledi. Bu sabah ise 1500 seviyesinden gelen dönüşle hafif toparlanma hareketi içerisine giren değerli metalde 1525 direnci ile alım potansiyelinin arttığını görebiliriz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN