Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (26.03.2020)

ABD Senatosu’nun 2 trilyon dolarlık teşvik paketi konusunda uzlaşma sağlaması sonrasında piyasalarda risk iştahı artış gösterdi. Böylece Dolar likiditesine ilişkin tedirginlik zayıflarken, Altın fiyatlarına yönelik talebin bir miktar artış gösterdiği kaydedildi. ABD’de açıklanan dayanıklı mal siparişleri yüzde 1,2 artışla beklentilerin üzerinde gelmesine rağmen Dolar tarafı zayıf görüntüsüne bir miktar daha ağırlık kazandırmış bulunmakta. Böylece Altın fiyatları 1630 seviyesine varan oranda değer kazanımı elde etti. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin ise yüzde 0,8 seviyesinde dengelendiği görülüyor.

Değerli metalde özellikle fiyatların 1600 seviyesi üzerinde kalması yükseliş potansiyelinin korunması açısından pozitif. Ancak alımların hız kazanmasını ise 1650 direnci üzeri kapanışlarla takip ediyoruz. Değerli metalin 1600 desteğini aşağı yönlü geçmesi ihtimaline bağlı olarak ise 50 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1575 ilk destek noktası olma görevini koruyor.

İŞLEM YAPTIKÇA ALTIN KAZAN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin