Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (25.03.2020)

Dolar likiditesine yönelik azalan endişeler ile dün Altın fiyatları yüzde 5 artışla 1627 seviyesine varan oranda artış kaydetti. Diğer taraftan Goldman Sachs tarafından Altın fiyatlarında alım vakti olduğuna ilişkin açıklamaların da değer metaldeki yükseliş potansiyelini yüzde 6,0 artışla 1660 direncine taşıdığı görülmekte. Dolar varlıklarında kazançların yerini kayıpların almasının da Altın fiyatlarındaki yükselişe destek olduğu görülürken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki hafif toparlanma ile fiyatların 1600 seviyesi sınırında dengelendiği görülüyor.

Yaklaşık 1 ayın en yüksek seviyelerini test eden değerli metalin yükselişlerinin devamı açısından ana direnç noktası olarak 1700 seviyesini takip ediyoruz. Bu seviye ile beraber değerli metalde yeni bir yukarı yönlü trend eğilimi başlayabilir. Ancak Dolar likiditesi ile oluşabilecek bir zorlukta ise aşağıda 1575 ilk destek seviyesi olma görevini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN