Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (24.09.2019)

ABD ve Çin arasında gerçekleşecek olan görüşmenin önümüzdeki hafta olarak planlanması ile artan risk iştahına rağmen Altın fiyatlarının güçlü duruşunu sürdürmeye devam ettiğini görüyoruz. Euro Bölgesi’nin en önemli ekonomisi Almanya’da imalat aktivitelerinin beklentilerin oldukça altında daralması ile artan resesyon endişelerinin Altın fiyatlarındaki yükseliş potansiyelini arttırdığını söyleyebiliriz.

Ayrıca ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,71 seviyesine gerilemesinin de değerli metal fiyatları üzerindeki yükselişi desteklediği görülmekte. Ayrıca Dolar varlıklarının olumlu ABD İmalat PMI rakamı sonrasında hafif primlenmesi Altın’daki yükselişlerin ivme kaybetmesine yol açtı. Tüm bu gelişmelerin akabinde değerli metalin 1530-1550 önemli bir direnç bölgesi olarak ön plana çıkarken, aşağıda 1500 desteği önemli bir kırılım noktası olarak güncelliğini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN