Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (23.10.2019)

Haftaya artan risk iştahı ile oldukça pozitif başlayan piyasalarda bugün bu görünüm bir miktar bozuldu. ABD’de açıklanan üçüncü çeyrek bilançolarında bazı önemli şirketlerin zayıflığa işaret eden finansalları ve İngiltere’de artan Brexit belirsizliği dün piyasalardaki güvenli liman talebini arttırdı. Özellikle Avam Kamarası tarafından reddedilen Brexit taslak anlaşması sonrasında İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın erken seçime gitme talebinde bulunması ihtimalinin artması ile piyasalardaki risk iştahı bozulmaya devam edebilir.

Bu ihtimalin de korunması ile Altın fiyatlarının 1495 seviyesi sınırında fiyatlamalarını sürdürdüğü görülüyor. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin ise yüzde 1,77 seviyesine gerilemesinin değerli metal fiyatları üzerindeki olumlu etkisine değinelim. Özellikle pskilojik 1500 seviyesi üzeri kapanışlar değerli metalde alım potansiyelinin artmasına yol açabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN