Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (20.03.2020)

Koronavirüsün olumsuz etkisini azaltmak için merkez bankaları teşvik çabalarını artırmaya devam ederken, insanların artan nakit tutma ihtiyacı ile Ons Altın’da 1460 seviyesine varan oranda geri çekilme hareketine neden olmuştu. Ancak dün piyasalarda risk iştahının hafif artış göstermesiyle değerli metal 1460 seviyesinden dönüş gerçekleştirerek 1500 seviyesi üzerine tırmandı. Dolar varlıklarında meydana 3 yılın üzerindeki artışında ABD açıklanan makroekonomik verilerin olumsuz seyri ile de beraber bir miktar gevşeme hareketine neden olduğunu görüyoruz.

ABD 10 yıllık tahvil faizleri ise yüzde 1,1 seviyesinde dengelenme hareketi içerisine girerken, değerli metalin 1500 seviyesi üzeri ataklarına 1550 direnci ile hız kazandırması beklenebilir. Böylece Ons Altın’da 1690 seviyelerinden gelen geri çekilme hareketinin 1600 seviyesi üzeri kapanışla bir miktar telafi edildiğini görebiliriz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN