Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (18.09.2019)

Fed’in faiz kararı öncesinde Suudi Arabistan’dan gelen üretimin telafi edileceğine ilişkin açıklamalar sonrasında piyasalardaki jeopolitik riskler bir miktar azaldı. Ayrıca ABD’de repo piyasasında yaşanan sıkışma ile beraber Dolar varlıklarının güne bir miktar zayıf başladığını görüyoruz. ABD sanayi üretiminde meydana gelen beklentilerin üzerinde artışa rağmen Dolar varlıklarının Fed öncesinde satıcılı bir görünüm içerisinde yer aldığı görülüyor.

Bu bilgiden hareketle ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin de yüzde 1,81 seviyesine gerilemesinin akabinde değerli metalin tekrardan 1500 seviyesi üzerine tırmandığı görülmekte. Özellikle bu seviye üzeri görünümün korunması yükselişlerin 1525 direncine yönelik ataklar içerisine girmesine yol açabilir. Fed toplantısı sonrasında Powell’dan gelecek olan açıklamaların seyrine bağlı olarak aşağıda ise 1485 ilk destek seviyesi olma görevini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN