Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (17.09.2019)

Suudi Arabistan’a yönelik gerçekleşen hava saldırısı sonrasında artan jeopolitik risklere bir de Çin’den gelen olumsuz makroekonomik veriler eklendi. Bu gelişmenin akabinde küresel ekonomilere ilişkin artan yavaşlama sinyali, güvenli enstrümanlara olan talepte artışa neden oldu. Ayrıca Brexit’e yönelik gelen açıklamaların negatif seyri değerli metal fiyatlamaları açısından pozitif algılanırken, Sterlin ve Euro’daki zayıflığın artması ile Dolar varlıklarının günü pozitif kapatması değerli metal yükselişlerini baskıladı.

Ayrıca ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,9 seviyesine yükselmesinin de değerli metal kazançlarını sınırladığı görülüyor. Bu bilgiler ışığında 1500 seviyesi altına sarkma gerçekleştiren değerli metalde 1485 desteği önemli bir geçiş noktası olarak ön plana çıkarken, bu seviyeden gelen dönüşlerde 1525 ilk direnç seviyemiz olma görevini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN