Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (16.09.2019)

ABD ve Çin arasında karşılıklı atılan adımların akabinde siyasi gerilim bir miktar durulmuş olsa da dün Suudi Arabistan’da milli petrol şirketi Saudi Aramco’ya ait 2 tesise silahlı insansız hava aracıyla düzenlenen saldırı nedeniyle petrol üretiminin geçici olarak durdurulduğu açıklandı. Bu gelişmenin akabinde ABD’nin saldırı için İran’ı suçlaması sonrasında artan jeopolitik risklerin akabinde piyasalardaki risk iştahı zayıfladı.

Böylece güvenli limanlara olan yönelim artarak Altın fiyatları yeni haftaya 1500 seviyesi üzerinde başladı. Diğer taraftan Dolar tarafı olumlu verilere rağmen kısmi zayıflığını sürdürürken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,90 seviyesine tırmanmasının Altın fiyatlarındaki yükselişi baskıladığı söylenebilir. Değerli metalin yükselişleri açısından 1530 direnci öncelikli olarak izlenebilir. Aşağıda ise 1485 desteği ilk etapta göz önünde bulundurması gereken geçiş noktası olarak ön plana çıkıyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN