Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (13.09.2019)

ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmeleri öncesinde ABD Başkanı Trump’tan gelen oldukça yapıcı adımlar sonrasında piyasalardaki risk iştahı artmış olsa da ECB toplantısı sonrasında bu görünüm bir değişti. ECB’den gelen parasal gevşeme programına bir de mevduat faiz oranında faiz indirim kararı eklendi. Ayrıca büyüme ve enflasyon görümünü aşağı yönlü revize edildi.

Diğer taraftan ABD çekirdek enflasyon verisinin beklentilerin çok üzerinde gelmesi sonrasında Altın fiyatlarında bir miktar geri çekilme hareketi oluştu. Ancak daha çok Euro baskısı altında kalan Dolar varlıklarının Altın fiyatlarındaki yukarı yönlü eğilime destek olduğu söylenebilir. Tekrardan 1500 seviyesi üzerine yerleşen değerli metalin yükselişlerini 1530 direnci üzeri kapanışlarla izliyoruz. Ancak ABD 10 yıllık tahvil faizlerine meydana gelen yükselişin etkisi ile meydana gelebilecek gevşemeleri 1490 ara destek noktası çerçevesinde takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN