Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (13.02.2019)

ABD Başkanı Trump, her iki tarafın karşılıklı yeni gümrük vergisi uygulamama anlaşması çerçevesinde son tarih olan 1 Mart tarihinin uzatılmasına ilişkin talepte bulundu. Ayrıca ABD hükümetinin kapanmasının önüne geçilmesine yönelik alınan kararlar ile piyasalardaki risk iştahı arttı. Fed Başkanı Powell ise ABD ekonomisinde açıklanan verilerin görünümüne bağlı olarak oldukça pozitif ibareler içeren bir konuşma gerçekleştirdi. Powell’ın açıklamaları sonrasında Dolar varlıkları değer kaybederken, yeni sabaha Altın fiyatlarının 1310 seviyesi üzerinde başladığını görüyoruz.

ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki kısmi değerlenmenin değerli metal üzerinde bir miktar baskı oluşturduğunu söyleyebiliriz. Değerli metalin 1308 seviyesi üzerinde olması alım yönlü pozisyonların korunması açısından önemli. Ancak kalıcı bir yükseliş hareketi için 1320-1330 direnç bölgesinin aşılması gerekiyor.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin