Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (12.09.2019)

ABD ve Çin tarafından karşılıklı atılan olumlu adımların akabinde piyasalarda risk iştahı artış gösterdi. ABD Başkanı Trump, Çin ürünlerine karşı Ekim ayında yürürlüğe girecek olan ek yaptırımların yaklaşık iki hafta ertelediğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında Çin’den ise ABD’den daha çok tarım ürünleri ithalatı yapılacağına ilişkin açıklama geldi.

Piyasalardaki risk unsularının şuan için ana kaynağını oluşturan ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin ılımlı bir tonda sürdürülmesi ile Ons Altın günü 1500 seviyesi üzerinde bitirdi. Dolar varlıkları ABD üretici fiyat endeksi sonrasında hafif kazançlı duruma girerken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,73 seviyesine yükselmesinin Altın’da yükselişleri baskıladığı görülüyor. Bu gelişmelerin akabinde 1500 seviyesi üzerindeki görünümünü koruyan değerli metalde yükselişleri 1530 direnci kapsamında izliyoruz. Aşağıda ise 1480 ana destek noktası olma görevini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN