Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (11.10.2019)

ABD ve Çin arasında gerçekleşen görüşmelerin ilk günü için ABD Başkanı Trump’ın görüşmeler oldukça iyi gidiyor yönünde yorumda bulunması sonrasında piyasalardaki risk iştahı yükseldi. Ayrıca Trump, Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’yi Cuma günü Beyaz Saray’da görüşmek için davet etti. Bu gelişme sonrasında Altın fiyatlarında 1500 seviyesi altı fiyatlamalar gündeme geldi. Özellikle 15 Ekim tarihinde 250 milyar dolarlık Çin malına uygulanan yüzde 25’lik gümrük vergisinin yüzde 30’a yükselmesinin bertaraf edilmesine ilişkin beklentiler ise korunmaya devam ediyor.

Diğer taraftan ABD tüketici fiyat endeksi sonrasında değer kayıplarını arttıran Dolar varlıkları değerli metaldeki düşüşleri sınırlarken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,70 seviyesine tırmanması ile bu etkinin zayıfladığını söyleyebiliriz. Altın’da ana destek noktası 1485 desteği olmaya devam ediyor. Ancak trendin ana belirleyici noktası olan 1500’ün aşılması ile yükselişleri ise 1525 direnci çerçevesinde izliyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN