Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (10.10.2019)

ABD ve Çin arasında bugün tekrardan başlayacak olan ticaret müzakereleri öncesinde her iki taraftan gelebilecek olumluadımlara bağlı olarak artan risk iştahı değerli metal fiyatları üzerinde oluşan yükselişleri baskıladı. Ayrıca dün Çin‘in ABD’den aldığı Soya Fasulyesi miktarını senelik bazda 10 Milyon Ton daha artırmayı düşündüğüne ilişkin oluşan haber akışı piyasalardaki güvenli liman talebini zayıflattı. Fed Başkanı Powell’dan gelen faiz indirim beklentilerini artıran açıklamaların akabinde Dolar’ın yükseliş senaryosuna bir miktar ara verdiği görülüyor.

Ancak ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,59 seviyesine yükselmesinin değerli metal yükselişleri üzerinde bir miktar baskı oluşturduğu söylenebilir. Tüm bu gelişmeler Altın fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskıyı arttırsa dahi değerli metalin yukarı yönlü eğiliminde ısrarcı olduğu görülüyor. Yükselişlerin hız kazanmasına bağlı olarak ise 1525 ana direnç noktamız olma görevini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN