Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (10.09.2019)

Fed’e ilişkin 25 baz puan çevresinde oluşan faiz indirim beklentileri Dolar tarafını zayıflatırken, Altın fiyatlarındaki yükselişi tetiklemişti. Ancak dün ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den ABD-Çin görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğine ilişkin gelen açıklamaların akabinde küresel risk iştahı bir miktar artış gösterdi.

Bu haberin akabinde ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,62 seviyesine varan oranda yükseliş gerçekleştirmesi ile Altın fiyatlarında 1500 seviyesi altı fiyatlamalar oluştu. Ayrıca İngiltere’de anlaşmasız Brexit ihtimalinin bertaraf edilmesi ile de piyasalardaki güvenli liman talebinin bir miktar azaldığı söylenebilir. Tüm bu gelişmelerin akabinde kısa vadeli görünümde yönünü aşağı çeviren değerli metalin 1480 desteği ile beraber düşüşlerine hız kazandırması beklenebilir. Aksi senaryoda ise olası bir alım potansiyeli açısından 1500 ve 1530 dirençlerinin ilk etapta aşılması gerekiyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN