Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (09.10.2019)

ABD’den Çinli yetkililere insan hakları ihlali nedeniyle gelen vize yasağı haberi sonrasında piyasalarda artan güvenli liman talebi ile Altın fiyatları 1510 seviyesine yükseldi. Diğer taraftan dün ABD-Çin ticaret görüşmelerinde Çin’in görüşme başlıklarını sınırlı tutacağı haberi de piyasalardaki risk iştahını zayıflatmıştı. Perşembe günü gerçekleşecek olan ticaret görüşmeleri öncesinde her iki ekonomi devi arasındaki gerilimin artış göstermesiyle Altın fiyatlarındaki yükseliş eğilimi tetiklendi.

Diğer taraftan Fed Başkanı Powell’dan gelen faiz indirim beklentilerini arttıran yönde açıklamaların da Altın fiyatlarındaki alım potansiyelini desteklediği söylenebilir. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin de hafif aşağı yönlü yüzde 1,54 seviyesine yönelik ataklar içerisinde yer aldığını görüyoruz. Değerli metalin 1500 seviyesi üzerinde kalması ile alım yönlü hareketlerini 1525 direncine dek sürdürmesi beklenebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin