Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (09.04.2020)

Küresel endekslerde artan risk iştahı ile beraber meydana gelen toparlanma hareketi sonrasında Altın fiyatları 1655 seviyesi çevresinde fiyatlamalarını sürdürmeye devam ediyor. Ancak Dolar endeksinin 100,0 seviyesi üzerine tırmanmasının değerli metal fiyatları üzerinde zayıflatıcı etkisi hissedilirken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin de yüzde 0,8 seviyesine varan oranda yükseliş hareketi içerisine girdiği görülmekte. Böylece Ons Altın’ın yükselişlerinde bir miktar baskılandığını görüyoruz. Değerli metalde özellikle 1650 seviyesi altı bir fiyatlama oluşması durumunda düşüşlerin 1640 desteğine kadar sürmesi beklenebilir.

FOMC tutanaklarında ise küresel ekonomiler üzerindeki risk unsurlarına değinilmesinin piyasalardaki güvenli liman talebini bir miktar arttırdığı söylenebilir. Değerli metaldeki yükselişleri ise öncelikli olarak 1660, yükselişlerin devamı açısından bu seviye üzerinde ise 1675 direncini takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN