Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (09.02.2019)

Euro Bölgesi enflasyon verisi sonrasında geri çekilme potansiyeline hız kazandıran Euro varlıkları Dolar tarafında ani değer kazanımı yarattı. ABD 10 yıllık tahvil faizleri ise yüzde 1,50 seviyesi sınırında hareketliliğini sürdürürken, Altın fiyatlarının 1520 seviyesi üzerinde yeni haftaya başladığı görülmekte. Dolar güçlü senaryo değerli metali değer kaybına uğratırken, ABD-Çin ticaret savaşının bir miktar durulmasının güvenli limanlara olan talebi kısmi de olsa zayıflattığı söylenebilir.

Bugün ise ABD piyasalarının “İşçi Bayramı” nedeniyle kapalı olması değerli metalde oynaklığın zayıf seyretmesine yol açabilir. Bu gelişmelere rağmen Altın fiyatlarında 1515 seviyesi üzeri görünümün korunması geri çekilmelerin sınırlı kalması açısından önemli. Olası bir primlenme ihtimaline bağlı olarak ise 1550 ana direnç seviyesi olarak ön plana çıkarken, 1530’u ara direnç noktası olarak takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN