Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (08.11.2019)

Çin Ticaret Bakanlığı’ndan gelen ABD ve Çin’in ek gümrük tarifelerini kaldırma konusunda anlaşma sağladıklarının açıklanması ile piyasalarda risk iştahı artış gösterdi. Beyaz Saray’dan da Çin’den gelen açıklamanın doğrulanma haberi sonrasında Altın fiyatlarındaki değer kaybı 1470 seviyesi altını test etti. ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 1,95 seviyesine varan oranda yükseliş gerçekleştirmesi ile değerli metaldeki değer kayıplarının derinleştiği görülüyor.

Tahvil faizlerindeki bu yükseliş Dolar varlıklarının da güçlü duruşunu sürdürmesine yol açıyor. Böylece 1470 seviyesine gerileyen Altın fiyatlarının 100 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1463 seviyesinden dönüş gerçekleştirme çabası içerisine girdiğini görüyoruz. Bu seviye üzeri yaşanan toparlanmaların 1475 seviyesi üzerine taşınması ile Altın’daki düşüş senaryosu son bulabilir. Ancak aşağıda 1463 ile beraber değerli metalde 1450 desteğine varan oranda geri çekilme hareketi oluşabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN