Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (07.11.2019)

ABD ve Çin arasındaki faz 1 anlaşmasının imzalanma tarihinin ertelenecek olmasına ilişkin açıklamada bulunan ABD Başkanı Trump sonrasında piyasalardaki risk iştahı hafif zayıflarken, değerli metal önemli bir geçiş noktası 1485 desteğinden dönüş gerçekleştirmişti. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde meydana gelen ani yükselişin de bir miktar yerini yüzde 1,81 ile geri çekilmeye bırakması sonrasında Altın fiyatları üzerindeki baskının da azaldığını söyleyebiliriz. Dolar tarafının ise olumlu PMI rakamları sonrasında elde ettiği kazançlarına bir miktar ara vererek yatay bir görünüm sergilediğini görüyoruz.

Ancak Çin Ticaret Bakanlığı’nın ABD ile ek gümrük vergisi tarifelerinin kademeli olarak indirilmesi üzerine anlaştıklarını duyurması sonrasında Altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketi hız kazandı. Özellikle 1485 seviyesi altı fiyatlamaların devam etmesine bağlı olarak geri çekilmeleri 1475 desteği çerçevesinde izliyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN