Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (07.08.2019)

ABD-Çin ticaret görüşmelerinin bir miktar gergin bir tona taşınması ile Yuan para biriminde meydana gelen değer kaybı piyasalardaki risk iştahını azaltmıştı. Bu gelişme sonrasında Çin Merkez Bankası Yuan’daki düşüşe fixing müdahalesinde bulunması ile Altın fiyatlarındaki ani primlenme hareketi bir miktar geri çekilme hareketine dönüştü. Diğer taraftan ABD 10 yıllık tahvil faizleri Fed’e ilişkin faiz indirim ihtimallerinin artmasıyla yüzde 1,67 seviyesine varan oranda gerileme kaydederken, Altın fiyatları 1490 seviyesine yükseldi. Değerli metalin piyasalardaki risk algısının artması ile yükselişlerine hız kazandırması halinde 1500 seviyesi üzeri fiyatlamalar gündeme gelebilir.

Özellikle bu seviye üzeri fiyatlamaların kalıcı olması halinde değerli metalin yeni bir yükseliş trendi içerisine girmesi beklenebilir. Ani alım yönlü pozisyonların olası bir düzeltme hareketine bağlı olarak geri çekilme hareketine dönüşmesi halinde ise öncelikli olarak 1480 desteğini takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN