Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (06.12.2019)

ABD Başkanı Trump’ın görüşmelerin oldukça iyi ilerlediğini açıklaması ve Çin tarafından bu söylemi doğrular nitelikte gelen açıklamaların akabinde Altın fiyatlarının yukarı yönlü eğilimine bir miktar ara verdiği görülüyor. Ancak Çin’in ABD’den alması gereken tarım ürünü alımının miktarı konusunda ABD ile anlaşamaması küresel risk iştahını bir miktar zayıflatıyor.

Ancak bugün Çin’in ABD’den soya ve domuz eti ithalatına uyguladığı vergiden vazgeçmeyi planladığını açıklaması sonrasında piyasalarda risk iştahı tazelendi. Diğer taraftan Dolar tarafı zayıf görüntüsünü korurken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin tekrardan yüzde 1,80 seviyesine tırmandığını görüyoruz. Bu yükselişin değerli metaldeki alım potansiyelini zayıflattığı görülmekte. Böylece 50 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1477 noktasını aşmakta zorlanan Altın’daki kısa vadeli geri çekilmeleri 100 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 1464 desteği çerçevesince takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN