Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (06.09.2019)

ABD verilerinin beklentilerin oldukça üzerinde gelmesi sonrasında Dolar varlıklarında meydana gelen bir miktar primlenme Altın fiyatlarında kazançların geri verilmesine yol açtı. ABD’de ISM İmalat Dışı PMI verisinin beklentilerin üzerinde bir artışa işaret etmesi durumunda Fed’in Eylül ayı toplantısında faizleri indireceğine ilişkin beklentileri zayıflattı.Bu veri sonrasında ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin de yüzde 1,57 seviyesine tırmandığını gördük.

Ayrıca ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin Ekim ayı itibariyle başlayacak olması ile küresel risk iştahı tekrardan artış gösterdi. Tüm bu gelişmelerin akabinde yönünü aşağı çeviren değerli metalde 1500 seviyesine varan oranda geri çekilme hareketi oluştu. Değerli metalin bu seviye altı kapanışları 1480 desteğini gündeme getirebilir. Ancak güçlü bir destek konumunda bulunan 1500 seviyesinden gelecek olan dönüşlerde ise ilk direnç noktası olarak 1530 seviyesini takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN