Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (06.08.2019)

Dolar endeksindeki zayıflık ve ABD tahvil faizlerindeki geri çekilme ile dün Altın fiyatları yüzde 1,2 artışla 1467 seviyesine yükseldi. Özellikle Çin’in onshore kur olan Dolar/Yuan paritesinin 7,00 seviyesi üzerine çıkmasıyla artan ticaret savaşı endişeleri Japon Yeni, Altın gibi güvenli liman ürünlerine olan talebin artmasına yol açtı. ABD’nin Çin’i manipülatör olarak ilan etmesinin ardından Çin Merkez Bankası Yuan’daki düşüşü sınırlamak için günlük belirlediği referans kurunu daha güçlü bir seviyede ayarladı.

Bu gelişme Altın fiyatlarında kısa vadeli geri çekilmeyi beraberinde getirirken, piyasalarda artan risk algısının güvenli liman talebini arttırdığı görülmekte. 1470 seviyesine varan oranda yükseliş gerçekleştiren değerli metalde 1460 seviyesine varan oranda kısa vadeli geri çekilme hareketi oluşmuş olsa dahi 1450 desteği geçilmeden yukarı yönlü eğilimin korunacağını düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN