Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (06.05.2019)

ABD’de açıklanan güçlü istihdam raporu Dolar varlıklarında kısa vadeli değer kazancı yaratsa da ISM Hizmet PMI rakamı sonrasında kazançların tekrardan geri verildiğini gördük. Bu sabah ise ABD Başkanı Trump’tan gelen 200 milyar tutarlık Çin malına ilişkin tarifeleri ikiye katlayacağını duyurması sonrasında piyasalarda sert fiyat hareketleri oluştu. Piyasalarda azalan risk iştahının akabinde Altın fiyatları 1280 seviyesi üzerine tırmanırken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki ılımlı geri çekilmenin de bu hareketi güçlendirdiği görülmekte.

Bugün piyasalar veri akışı açısından zayıf ancak Trump’ın ABD-Çin ticaret müzakerelerine ilişkin olumlu beklentileri azaltan açıklamaları fiyatlamalar üzerinde etkili oluyor. Değerli metalin geri çekilmelerini 1270 ana destek noktası çerçevesinde takip ederken, yükselişlerin 1295 direnci ile hız kazanacağını düşünüyoruz.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin