Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (06.02.2020)

Çin’den gelen korona virüsü tedavisi için olumlu yönde ilerleme kaydedildiğinin açıklanması ile piyasalardaki risk iştahı artış gösterdi. Ayrıca Çin 75 milyar dolar değerindeki ABD ürününe uygulanan tarifeleri 14 Şubat’tan itibaren geçerli olmak kaydıyla yarı yarıya düşüreceğini açıkladı. Bu gelişmelerin akabinde piyasalarda azalan güvenli liman talebi ile değerli metalde 1550 seviyesine varan oranda geri çekilme hareketi yaşandı.

ABD’de ISM imalat dışı PMI ve ADP özel sektör istihdam verisinde yaşanan kayda değer artışın akabinde Dolar varlıklarında meydana gelen değerlenmenin de Altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketine hız kazandırdığı görülmekte. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin de yüzde 1,65 seviyesine yükseldiğini görüyoruz. Bu gelişmelerin akabinde değerli metalin kritik 1550 desteği altını test etmesi durumunda düşüşlerine 1536 desteği ile devam etmesi beklenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN