Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (05.09.2019)

Hong Kong’da suçluların Çin’e iadesini içeren yasa tasarısının bertaraf edilmesi ile küresel piyasalardaki risk iştahı arttı. Ayrıca İtalya’da yeni kurulan hükümete ilişkin iyimser beklentilerin bulunması ve ABD-Çin görüşmelerinin Ekim ayı itibariyle tekrardan başlayacak olmasının açıklanmasıyla piyasalardaki güvenli liman talebini bir nebze de olsa azaldı.

Haftayı oldukça alıcılı geçiren Altın fiyatlarında ise bu gelişmelerin akabinde 1550 seviyesinden gelen dönüşle düşüşlerin hız kazandığı görülüyor. Ancak ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,44 seviyesine gerilemesinin bir miktar düşüşleri sınırlayıcı etkisi olduğu söylenebilir. Ayrıca Dolar varlıklarının da zayıf imalat PMI rakamı sonrasında yaşadığı kayıplarını telafi etmekte zorlandığı görülüyor. Tüm bu bilgilerin ışığında değerli metalin 1515 desteği üzerindeki görünümünü koruması yukarı genel yön eğiliminin devam etmesine yol açabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN