Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (04.11.2019)

ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam rakamı 128 bin kişi ile beklentilerin üzerinde gelerek Dolar varlıklarına değer kazandırmıştı. Rapor, ABD ekonomisinin ekonomik durgunluğun eşiğinde olmadığına dikkat çekerken, sağlam bir işgücü piyasası ile yükselen ücretlerin ekonomik genişlemeyi arttıracağına ilişkin beklentiyi güçlendirdi. Ancak ISM İmalat PMI rakamında zayıf seviyelerin korunuyor olması ile Dolar varlıkları kazançlarını geri verdi. Böylece 1500 seviyesine yönelik aşağı yönlü ataklar içerisine giren değerli metalde tekrardan 1514 seviyesi çevresinde fiyatlar dengelendi.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross’un Çin ile yapılacak ticaret anlaşmasının ilk aşamasının bu ay imzalanacağını açıklaması sonrasında piyasalarda artan risk iştahı ile değerli metalin yükselişlerinde sınırlı kaldığını görüyoruz. Ancak özellikle 1525 direnci ile Altın fiyatlarındaki alım potansiyelinin arttığını görebiliriz. Bu seviye üzerinde ise 1540 direncini öncelikli olarak izliyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN