Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (04.09.2019)

İngiltere’de artan siyasi tansiyon ve devam eden ticaret anlaşması belirsizliği piyasalardaki risk iştahının zayıflamasına yol açtı. Ayrıca ABD’de açıklanan ISM İmalat PMI rakamının 49,1 ile 50,0 seviyesi altına gerilemesi Dolar varlıklarına değer kaybettirdi. Ayrıca ABD 10 yıllık tahvil faizleri 3 baz puan düşerek yüzde 1,47 seviyesine geri çekildi.

Bu gelişme Altın fiyatlarında tekrardan 1550 seviyesine yönelik atakları beraberinde getirdi. Ayrıca gümüş fiyatlarında da yükselişler ise yaklaşık yüzde 3,5 oranında gerçekleşti. Değerli metalin 1550 seviyesini aşması halinde alım potansiyeline hız kazandırması beklenebilir. Özellikle bu seviyenin daha önce aşılması zor olan önemli bir trend yönü güçlendirici rolünde olduğunu düşünüyoruz. Aşağıda ise 1530 desteği geri çekilme ihtimalinde ilk etapta takip edeceğimiz önemli bir geçiş noktası olarak takip ediliyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN