Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (03.12.2019)

ABD’nin Brezilya, Arjantin ve Fransa olmak üzere birçok ülkeye uygulamayı düşündüğü yaptırım kararını açıklaması sonrasında piyasalardaki risk iştahı zayıfladı. ABD Başkanı Trump’ın imzaladığı Hong Kong yasası sonrasında Çin’den gelen misillemenin akabinde piyasalardaki güvenli liman talebi artış göstererek Altın’da 100 günlük üssel hareketli ortalaması olan 1463 seviyesine varan oranda yükselişi tetikledi. Ayrıca ABD ISM İmalat PMI rakamının 48,1 ile bir önceki ay verisine oranla zayıflık göstermesi sonrasında Dolar varlıklarında meydana gelen değer kaybı Ons Altın fiyatlarındaki yükselişe hız kazandırdı.

Diğer taraftan ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,84 ile yüksek seviyelerde seyretmesi değerli metal fiyatlarını bir miktar baskılayabilir. Özellikle 1475 direncinin kalıcı olarak geçilmesi ile Altın’da yükselişlerin hız kazanacağını düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN