Altın Gün İçi Yorumu / Yatırım Finansman – (02.12.2019)

Haftanın son işlem gününü zayıf geçiren piyasalarda Hong Kong’da tansiyonun yükseldiği protestolar etkili olurken, ABD Başkanı Trump’ın Hong Kong’daki İnsan Hakları ve Demokrasi Yasası’nı imzalaması risk iştahını zayıflatmıştı. Ancak yeni haftaya beklentilerin üzerinde gelen Çin Caixin İmalar PMI rakamı ile pozitif başlayan global endeksler piyasalardaki risk iştahını zayıflattı.

Böylece Altın fiyatları 1450 seviyesi üzerinde gün sonu kapanışı yaptı. Dolar tarafı ise haftanın son işlem gününde Euro varlıklarında meydana gelen hafif primlenme ile yönünü aşağı çevirirken, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,78 seviyesinden yüzde 1,85 seviyesine yükselmesi de Altın fiyatları üzerinde baskı yarattı. Böylece değerli metalin 1450 seviyesi altı kapanışla geri çekilmelerine hız kazandırması beklenebilir. Bu ihtimalin yaşanmasına bağlı olarak ise aşağıda 1425 desteğini takip ediyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN