Para & Borsa

Altın Gün İçi Yorumu / İntegral Yatırım – (12.10.2017)

Gün İçi Ons Altın Yorumu

Ons altın 1290$ üzerindeki seyrini gün içerisinde korumaya devam etti. Dün akşam Fed’in 19-20 Eylül tarihli toplantısının tutanakları takip edildi. Tutanaklarda Fed üyelerinin enflasyon konusunda çekimser olduğu görüldü. Her ne kadar toplantı günü faiz ve bilanço konusunda soru işaretlerinin yanıtını alan forex piyasaları tutanaklarda enflasyon konusunda güçlü mesajlar alamadı. Tutanakların ardından ons altın, 1295$ seviyesine yaklaşsa da daha önce belirttiğimiz gibi altında bu seviyelerin üzerini konuşmak için yeni bir senaryoya ihtiyaç olabilir. Bunun yanı sıra Kuzey Kore’den yeni bir füze denemesine yönelik beklentiler halen daha var. Bu durumda ons altın yatırımcısının temkinli seyirler izlemesine yardımcı olurken bu durumun 1290$ üzerinde tutunmasını da desteklediğini söyleyebiliriz. Bugün ABD’de eylül ayını yansıtan ÜFE rakamları takip edildi. Aylık bazda %0.4, yıllık bazda %2.6 oranında gelerek piyasa beklentilerinin üzerinde bir performans sergiledi. Ayrıca yıllık veri 2012 yılı eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Veri sonrasında Ons altında yaşanan sınırlı geri çekilme 1290$ noktasına doğru seyirlere neden oldu. Günün geri kalanında Fed üyelerinin açıklamaları takip edilecek. Yarının gündeminde ise ABD’de Eylül ayı TÜFE rakamları var. Piyasa beklentisi verilerin bir önceki ayın üzerinde gerçekleşmesi yönünde. ABD’de eylül ayı içerisinde yaşanan üç kasırga sonrasında benzin ve enerji fiyatlarında yaşanan artış enflasyonu yukarı yönde tetikleyebilir. Böyle bir veri setinin izlenmesi dolar pozitif fiyatlanacağı gibi aksi bir durumda ise dolar negatif olarak yorumlanabilir.

Teknik Analiz: Ons altın 1295$ üzerine yapmış olduğu tepkilerinde zayıf kalıyor ve bu seviyeden geri dönüşler yaşandığı izlenmekte. Ons altında güçlü bir ivmenin yakalanması için 1295$ üzerinde kalıcı seyirlere ihtiyaç olabilir. Çünkü bu seviye 50 günlük HO karşılık gelmesinden ötürü kıymetli metal direnci aşmakta şimdilik zorlanıyor. Aksi halde 1291$ altında oluşacak seyirler altının yeniden 1285$ – 1281$ destek bandına doğru sürüklenmesine neden olabilir.
Direnç: 1295 / 1306 / 1312
Destek: 1285 / 1281 / 1272

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!


İlgili aramalar:

  • Altın buay neolur
Etiketler: , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx