Altın Gün İçi Yorumu / İntegral Forex – (02.02.2017)

Ons Altın Gün İçi Teknik Yorumu

Ons Altın 1220$ seviyesinin üzerini test etti. Hareketin ardında biraz altına yönelik talep biraz da doların zayıflamasıyla ortak bir etki mevcut. Trump’ın ABD’nin dış ticaret açığı verdiği ülkelere yönelik sırayla yaptığı suçlamalar güvenli liman etkisi oluştururken, Fed toplantısının nötr atlatılması da değerli metal üzerindeki stresi azalttı. Karar ile birlikte incelediğimiz faiz karar metninde ekonomiye yönelik geçen ifadeler önemli etki oluşturacak cinsten olmadığı için tıpkı faiz kararı gibi heyecan yaratmadı. O nedenle klasik değerlendirmeyi yaparsak, metnin dili ne şahin, ne de güvercin.

Altına yönelik talepte bir miktar artış var. Fakat burada kritik olan ABD 10 yıllıklarının hareketi olacak. Önemli bir sıkışma alanı içerisinde olan altın-gümüş rasyosu henüz bir kırılma yaşamadı. Bu kırılma yaşanmadığı için altında beklenilen düzeltme senaryosu henüz daha başlamadı. Altın borsa yatırım fonlarında yükseliş mevcut.

Ons altını teknik olarak ele aldığımızda; altın yükseliş trendine geri dönebileceği noktaya yani 1224$ seviyesine geldi. Bu nokta üzerinde tutunma sağlaması halinde 1233$ direncine yönelik hareket gündemde olabilir. Aksi halde pull back dediğimiz mevcut trendine geri dönme çabası başarısız kalabilir. Altında ana düşüş trendi 1268$ seviyelerinden geçmektedir. Görünüm pozitif yönde ancak direnç bölgesindeyiz.

Dirençler: 1224/ 1227/ 1233

Destekler: 1220/ 1212/ 1205

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin