Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (30.04.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD tahvil getirilerinde tekrardan görülen toparlanma hareketleri Değerli Metal’de satış baskısı yaratırken ABD’den önemli veriler takip edildi. FED’in monitörünün önemli datalarından olan PCE enflasyonu ve Çekirdek PCE rakamları piyasa beklentilerini karşıladı. Mart ayı Kişisel Gider verisi de tahminlere paralel olarak gelirken Kişisel Gelirler beklenti altında kaldı. Öte yandan gözler Başkan Donald Trump’ın, İran ile 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşma konusunda vereceği kararlara odaklanmışken bugün İran tarafından gelen açıklamalar önemli oldu. Nükleer Enerji Bakanı Salehi, 2015 nükleer anlaşmasından daha yüksek seviyede Uranyum üretmeye hazır olduklarını vurgularken Trump’ın uluslararası anlaşmaya bağlı kalmasını umut ettiklerini söyledi. Bu açıklamalar sonrası konuya dair bugün veya ilerleyen günlerde gelebilecek açıklamalar önemli olabilir. Ayrıca günün geri kalanında ABD’den Askıdaki Konut Satışları takip edilecek.

Teknik olarak Ocak ayından bu yana altında kapanışlar görmediğimiz 1309-1305 bölgesine yakın fiyatlamalar görmekteyiz. Bu bölge altında kalıcılıklar Değerli Metal’de satış baskısını artırabilir. 1309 üzerinde görülecek toparlanma hareketlerinde ise 1316, 1320 ve 1329 dirençleri önemli olabilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin