Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (23.08.2019)

Gün içinde açıklamalarda bulunan bölgesel FED Başkanlarından Bullard ve Kaplan’ın şahin tonda yaptığı açıklamalar ABD 10 Yıllık tahvil faizlerinde toparlanmasıyla birlikte değerli metalde aşağı yönlü atakları beraberinde getirmişti. Ancak günün devamında ticaret savaşları cephesinde tansiyonun tekrar yükselmesi  güvenli liman ürünlerinden ons altında tekrar 1500 seviyelerinin üzerinde işlem görmesine neden oldu.

Özellikle Çin tarafının, ABD’nin 75 milyar dolar değerindeki ürünleri üzerindeki ithalat gümrük tarifilerini 1 Eylül ve 15 Aralık döneminde hayata geçireceğini açıklaması sonrasında gerilim yükselirken ABD kanadından gelecek açıklamalar bu anlamda kritik olacaktır. Diğer taraftan ABD cephesinde süre gelen FED ile ABD Başkanı Trump arasında gerilen ipler sonrasında bugün Jackson Hole toplantısında açıklamalarda bulunacak FED Başkanı Jerome Powell başta olmak üzere majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamaları piyasa monitörleri dikkatinde olacaktır.

Günün devamında Ticaret Savaşları gibi küresel risk unsurları ve Avrupa Bölgesi’ndeki siyasi risklere dair gelebilecek haber akışları güvenli liman ürünlerinden Ons Altın üzerinde hareketliliği artırabilir. Teknik olarak baktığımızda ise 1500 desteğinin üzerinde işlem gören emtiada yukarı yönlü atakların ağırlık kazanması durumunda 1508, 1514, 1517 ve 1520 direnç seviyeleri tekrar gündeme gelebilir.

Şayet yukarı yönlü atakların güç kazanması için 1520 direnç seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünmekteyiz. Ancak aksi yönde satış işlemlerinin derinleşmesi halinde 1497, 1494, 1490 ve 1485 destek seviyeleri takip edilebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin